GRADUL II AUGUST 2014

UNIVERSITATEA DIN PITESTI

Departamentul de pregatire a personalului didactic

Nr………………../……………..

Categoria de personal didactic: PROFESORI

 Sesiunea: AUGUST 2014

 

 

Planificarea examenelor in vederea acordarii gradului didactic II

 

 

 

Nr. Crt.

Categoria de personal didactic/specializarea personalului didactic

Proba scris/oral disciplina de examen

Data/orele

Loc de desfasurare

Numele si prenumele presedintelui si ale membrilor comisiei

1.

LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

25.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte:Prof. univ. dr. Gaitanaru Stefan

Membru: Prof. univ. dr. Barsila Mircea

Membru: Lect. univ. dr. Dumitru Adina

 

Membru: Conf. univ. dr. Soare Emanuel

 

28.08.2014, orele 9

corpul B, Gheorghe Doja, nr. 44

2.

LIMBA ŞI LITERATURA FRANCEZĂ

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

25.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte:Prof. univ. dr. Badulescu Marina Sanda

Membru: Conf. univ. dr. Mitu Mihaela

Membru: Conf. univ. dr. Georgescu Corina Amelia

 

Membru: Conf. univ. dr. Danescu Elena

 

28.08.2014, orele 11

corpul B, Gheorghe Doja, nr. 44

3.

LIMBA ŞI LITERATURA ENGLEZĂ

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

25.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Conf. univ. dr. Marasescu Amalia

Membru: Lect. univ. dr. Arsene-Onu Cristina

Membru: Lect.. univ. dr. Dumitrescu Adela

 

Membru: Prof. univ. dr. Ezechil Liliana

 

27.08.2014, orele 13

corpul B, Gheorghe Doja, nr. 44

4.

EDUCAŢIE FIZICĂ SI SPORT

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Prof. univ. dr. Mihailescu Liliana

Membru: Prof. univ. dr. Niculescu Ionela

Membru: Prof. univ. dr. Mihailescu Liliana

 

Membru: Lect. univ. dr. Bulgaru Ionut

 

28.08.2014, orele 9

corpul B, Gheorghe Doja, nr. 44

5.

AUTOVEHICULE RUTIERE

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Prof. univ. dr. Ivan Florian

Membru: Prof. univ. dr. Boroiu Alexandru

Membru: Prof. univ. dr. Ivan Florian

 

Membru: Lect. univ. dr. Tanase Marinela

28.08.2014, orele 9

corpul T, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

6.

TEHNOLOGIA CONSTRUCTIILOR DE MASINI

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Prof. univ. dr. Nitu Eduard

Membru: Prof. univ. dr. Iacomi Doina

Membru: Prof. univ. dr. Nitu Eduard

 

Membru: Lect. univ. dr. Tanase Marinela

 

28.08.2014, orele 9

corpul T, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

7.

FIZICA

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Prof. univ. dr. Iorga Siman Ion

Membru: Conf. univ. dr. Malinovschi Viorel

Membru: Prof. univ. dr. Iorga Siman Ion

 

Membru: Lect. univ. dr. Tanase Marinela

 

28.08.2014, orele 11

corpul S, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

8.

BIOLOGIE

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Conf. univ. dr. Popescu Aurel

Membru: Conf. univ. dr. Popescu Aurel

Membru: Lect. univ. dr. Paunescu Alina

 

Membru: Conf. univ. dr. Petruta Gabriela

 

28.08.2014, orele 9

corpul S, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

9.

MATEMATICA

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Lect. univ. dr. Deaconu Laurentiu

Membru: Lect. univ. dr. Georgescu Raluca Mihaela

Membru: Lect. univ. dr. Asadurian Eduard

 

Membru: Conf. univ. dr. Langa Claudiu

 

28.08.2014, orele 9

corpul S, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

10.

INFORMATICA

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Lect. univ. dr. Paun Viorel

Membru: Lect. univ. dr. Miroiu Maria

Membru: Lect. univ. dr. Constantin Doru

 

Membru: Conf. univ. dr. Langa Claudiu

 

28.08.2014, orele 9

corpul S, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

11.

ISTORIE

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

25.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Lect. univ. dr. Chistol Aurelian

Membru: Lect. univ. dr. Ungureanu George

Membru: Lect. univ. dr. Chistol Aurelian

 

Membru: Conf. univ. dr. Danescu Elena

 

28.08.2014, orele 9

corpul I, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

12.

RELIGIE

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

25.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Prof. univ. dr. Popescu Ion

Membru: Prof. univ. dr. Stancu Ion

Membru: Conf. univ. dr. Bica Ion

 

Membru: Lect. univ. dr. Bulgaru Ionut

 

27.08.2014, orele 12

corpul B, Gheorghe Doja, nr. 44

13.

ELECTRONICA

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Prof. univ. dr. Lita Ioan

Membru: Sef lucrari Oproescu Mihai

Membru: Sef lucrari Bostan Ionel

 

Membru: Lect. univ. dr. Tanase Marinela

 

28.08.2014, orele 9

corpul T, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

 

14.

ELECTROMECANICA

Metodica predarii specialitatii/scris

 

 

Pedagogie/oral

26.08.2014, orele 10

facultăţile de profil

Presedinte: Prof. univ. dr. Cazacu Dumitru

Membru: Sef lucrari Constantinescu Luminita

Membru: Sef lucrari Beloiu Robert

 

Membru: Lect. univ. dr. Tanase Marinela

 

28.08.2014, orele 9

corpul T, Str. TÂRGU DIN VALE, Nr. 1

 

 

 

 

 

Director,

Lect. univ. dr. Ionuţ BULGARU